Chvojensko.cz

Fotogalerie

Dárci a podporovatelé

LITH.s.r.o. Malé Chvojno

Místní část Luční Chvojno v současnosti

V minulosti bylo Luční Chvojno samostatnou obcí s osadami Mnichov a Arnultovice. Po období, kdy byla začleněna stejně jako ostatní obce na chvojensku do Obce Libouchec se od roku 1998 stala místní částí Velkého Chvojna.

V Lučním Chvojně se nachází obecní Kulturní dům /bývalá hospoda s tanečním sálem/, který čeká na celkovou rekonstrukci. V přízemí kulturního domu má svojí klubovnu Myslivecké sdružení Chvojenka.

I tady bylo v posledních letech postaveno několik nových domů, na další bude vymezeno místo v rámci právě probíhající změny Územního plánu.Bytový dům postavený v 70. letech 20. století je nyní v majetku obce Velké Chvojno.

Starý opuštěný kravín byl zrekonstruován a je zde provozován ranč s chovem koní pro westernové ježdění. Bohužel střed obce hyzdí stále více chátrající zemědělský objekt – bývalá odchovna býků, jenž se majitel několik let bezvýsledně pokouší prodat.

Dětem a jejich rodičům nejvíce chybí dětské hřiště nebo dětský koutek, kde by si děti, kterých v Lučním Chvojně přibývá mohli v bezpečí hrát.

I tady působí několik živnostníků, je zde malý obchůdek.
 


2017 - Chvojensko, z.s. webdesign: David Drobný - 608 532 718