Chvojensko.cz

Fotogalerie

Dárci a podporovatelé

LITH.s.r.o. Malé Chvojno

Vzkazník

smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik smajlik
Opište tento kód

1 - 2021 - 4041 - 6061 - 8081 - 100101 - 120121 - 140

Marian Páleník
21. 08. 2008, 22:22
 

Jiřino, vkládáš mi do úst něco, co jsem nenapsal. Nemáme žádného dárce, který by nám věnoval 40% našeho ročního rozpočtu. Máme stovky dárců, přičemž nejštědřejší (jde ovšem o fyzickou osobu, ne podnik) nám věnoval cca 2% ročního rozpočtu. Vzít při ročním rozpočtu 50.000 od jednoho dárce 20.000 je přece jen "jiná káva". Kdyby nám CPI nabídlo 200.000 nebo třeba i 200 miliónů nevzali bychom je, i kdyby byly určeny na cokoli. Informace o plánu na "Park" Žďárek jsou jednoduše přístupné na Obecním úřadě, my jsme si je tam vyždádali a stálo nás to jen trochu času. Občany jsme pak informovali prostřednictvím letáku, který jsme vydali, vytiskli a roznesli všem domů - vše z vlastního rozpočtu. CPI jsme k tomu nepotřebovali a občany jsme informovali mnohem více než tyto stránky. Z určitého pohledu dalo Chvojensko vlastně CPI prostor k prezentaci za minimální částku. Soukromá firma by CPI naúčtovala desetinásobek. Ale každý svého štěstí strůjce.


Jiřina Bischoffiová
20. 08. 2008, 08:03
 

Zdravím Tě Mariane,
na těchto stránkách ve vztahu k projektu CPI PARK Žďárek jsou informace, které nikdo jinde nezveřejnil a to, jak vlastně má tento projekt vypadat, jak bude investor tento "park" provozovat, jaké navrhuje kompenzační dohody, a další informace. Nejde o propagaci firmy CPI.
Přesto, že Ty jako ředitel obecně prospěšné společnosti máš zkušenosti se "zavázaností" dárcům, jak ve svém příspěvku píšeš, naše sdružení se zavázáno necítí. Projekt internetové stránky Chvojenska připravujeme už od poloviny minulého roku, nevznikl tedy až nyní v souvislosti s CPI.
Smyslem těchto stránek, je od počátku,poskytnout informace o dění v našich obcích, místních neziskovkách, okolí, zajímavostech a logicky i projektech, které se zde chystají. Když probíhala jednaní okolo záměru CPI PARK , sami jsme zástupce investora požádali, aby nám poskytli ucelenou informaci, včetně filozofie jejich záměru, o nabídkách kompenzací, o tom zda je ochoten vůbec spolupracovat s veřejností a zabývat se vůbec jejich připomínkami, obavami a otázkami k projektu, dospěli jsme o dohodě o předávání, těchto nadstandartních informací.
Částka 20.000,- logicky vyplynula z potřeby technicky tyto stránky zabezpečit odborníkem - webmasterem. To je tedy ten dar, který je účelově vázaný pouze na tento projekt.
Budeme v tomto ohledu spolupracovat s investorem i nadále. Pokud k realizaci dojde budeme spolupracovat i na zajištění informovanosti místních lidí ohledně možnosti najít zaměstnání v provozech, které tam budou. Budeme předávat náměty k tomu co by bylo vhodné v rámci spolupráce udělat, ztráty důvěry se v tomto ohledu nebojíme.

Otázka, kterou kladou odpůrci zón, jak se nazýváte a to- zda tam má CPI PARK stát nebo ne, je dnes bezpředmětná. Naštvanost lidí z osady, ze Ždáru /i když zdaleka ne všichni se o věc zajímají/, chápu, ale jejich oprávněné otázky proč je nikdo zodpovědně neinformoval o tom, že se v blízkosti jejich domů a chat může něco podobného postavit by měli směřovat na Obec Velké Chvojno. Proč jim tehdy na začátku schvalování změny neřekli, i třeba nad rámec povinného zveřejnění, že mají možnost se k tomu vyjádřit? Na to by se měli ptát a do budoucna se poučit.
Prostřednictvím našich stránek mají také možnost jednoduše komunikovat s investorem, u kterého je ochota a vstřícnost, což vůbec není pravidlem. Lidé z Libouchce a Knínic mají nyní možnost ovlivnit schvalování změny ÚP na území Knínic. Mají o proti nám jednu velkou výhodu, že se vše včas dozvěděli, nechť tedy projeví svojí vůli a komunikují se svým zastupitelstvem.


Jiřina Bischoffiová
24. 07. 2008, 10:45
 

Tomáši, Pro připomínky, vzkazy apod. vztahující se k projektu CPI PARK Žďárek použijte prosím také mail této společnosti pod odkazem projekty-napište nám. Tak budete mít záruku, že se Váš dotaz, nebo připomínka dostane tam kam zamýšlíte. Tento vzkazník, se vztahuje k celým stránkám, které jsou OS Chvojensko. CPI PARK Žďárek, jsme poskytli prostor k tomu, aby byla někde kompletní informace o projektu a možnost právě pro veřejnost komunikovat přímo s firmou. Jinak je dobře, že se zajímáte!


Tomáš
24. 07. 2008, 08:29
 

Na fotografické vizualizaci CPI Landu nejsou vidět: 1) terénní valy 2) kruhový objezd u viaduktu 3) parkoviště pro 3000 zaměstnanců v areálu. 4) rozšíření stávajícího tělesa silnice od viaduktu k obchvatu Žďárku (pro požadovanou kapacitu průjezdnosti kamiónů). PROČ?

 
1 - 20 21 - 40 41 - 60 61 - 80 81 - 100 101 - 120 121 - 140

 

 


2018 - Chvojensko, z.s. webdesign: David Drobný - 608 532 718