Chvojensko.cz

Fotogalerie

Dárci a podporovatelé

LITH.s.r.o. Malé Chvojno

Zpráva z Antonínského 2015

14. listopad 2015


 

Antonínské (odpoledne) 2015 se letos konalo přesně na svátek sv. Antonína  13.6.2015. V rámci této akce se podařilo domluvit s Ústeckým muzeem, besedu  o archelologických nálezech  ve Vekém Chvojně. Mgr. Michaela  Kalinová  poutavě vyprávěla  o samotných nálezech i promítla  fotoreportáž.

Stejně jako každý rok, byla akce  poořádána, jako setkání  rodáků a sousedů  z Lučního Chvojna  s přizváním  obyvatel dalších Chvojenských obcí.  díky finanční podpoře  Severočeských vodovodů a kanalizací  a.s., kteří byli hlavními sponzory  akce , se podařilo  připravit  bohatý program, ve kterém nechybělo divadlo pro děti - Divadlo Krabice teplice , vystoupení mažoretek  z tanečního  kroužku DDM  v Ústí n.L. , byla zde malá zoovýstava  Spolku chovatelů z Benešova  nad Ploučnicí,  mladí chvojenští hasiči  předvedli  své umění v požárním sportu, poučení nabídl stánek Stráže přírody, nechyběl mlsací stánek  s dobrotami napečenými  místními i přespolními ženami, děti  si užily  povození na koníkách z farmy Mírkov. Svůj stánek zde měla i MAS Labské skály.

Velikou atrakcí  byla pěnová show, kterou nám zařídili  naši hasiči. Vystoupení kapely Severka, bohužel  přerušila náhlá bouřka, kdy bylo nutné  rychle vše sklidit. Ovšem živel  nás nerozehnal a tak se pokračovalo na sále KD.

Veliký dík patří podpoře sponzora  Severočeské vodovody a kanalizace a.s. , bez jejich pomoci, bychom nemohli realizovat akci   s takovým programem.  Dík patří také SDH Velké Chvojno a  všem, kteří se  podíleli  jak pomocí, pečením dobrot, tak následným úklidem .

V roce 2016 bude Antonínské  11.6.2016 !!! Už teď připravujeme a těšíme se!!!

 

 


2018 - Chvojensko, z.s. webdesign: David Drobný - 608 532 718