Chvojensko.cz

Fotogalerie

Dárci a podporovatelé

LITH.s.r.o. Malé Chvojno

Reakce M. Páleníka na otevřenou odpověď starosty Obce Velké Chvojno ze dne 16.10.2008, 10,36

17. říjen 2008

Pane starosto,

děkuji Vám za Vaši odpověď.

Nebudu reagovat na všechna Vaše obvinění. Aspoň jednu věc bych ale uvedl na pravou míru.

Územní plán Libouchce a Velkého Chvojna neschvalovali Přátelé přírody, nýbrž zastupitelstva obou obcí. Přátelé přírody se někdy v roce 1998 pouze vyjadřovali k dobývacímu prostoru Libouchec na vrchu Strážiště (Klobouk).

Záměr na logistický "park" CPI je možný jen proto, že 2/3 tohoto záměru má ležet v průmyslové zóně, pro níž jste Vy zvedl ruku na zastupitelstvu Velkého Chvojna. 

Změnu Územního plánu jste Vy a Vámi vedený úřad a zastupitelstvo připravili, jak jste sám na přiznal, na žádost a za peníze pana Trněného (pokud si nepamatujete, sedí v radách CPI). A to v letech 2003 až 2005.

Vy tedy nesete hlavní odpovědnost a nechápu, proč se ji nyní snažíte zbavit.

Resp. to chápu. A opět Vám nabízím pomoc při hledání řešení.

Je mi líto, že představitel obce nechápe roli obecně prospěšné společnosti. Naše o.p.s. funguje jako služba veřejnosti. Občané Velkého Chvojna (a je jich více, než kolik Vám dalo hlas při volbách do zastupitelstva, pane starosto, máme v této věci tedy dosti silný mandát - na rozdíl od Vás) si u nás "objednali" určitou službu a tu my jim poskytujeme.

Byl bych potěšen, kdybyste si i Vy řídil vůlí většiny občanů své obce. Věřte, že moci se dívat lidem do očí s čistým svědomím je věc k nezaplacení.

 

S přáním příjemného dne

Marian Páleník

Přátelé přírody, o.p.s.

Ústí nad Labem

 

P. S. Asi Vaší logice nepochopitelné, ale nevedu kampaň kvůli své kandidatuře, ale kandiduji, abych pomohl kampani. Nesuďte druhé podle sebe, ne všichni dělají vše jen ze zištných pohnutek.

 

 

 

Na vědomí:

občané Velkého Chvojna a Libouchce

členové o.p.s. Přátelé přírody

signatáři petice Za zachování volné krajiny

 


2018 - Chvojensko, z.s. webdesign: David Drobný - 608 532 718