Chvojensko.cz

Fotogalerie

Dárci a podporovatelé

LITH.s.r.o. Malé Chvojno

Antonínské 2014

14. červen 2014

Tisková zpráva

    14.6.2014, proběhlo v Lučním Chvojně Antonínské odpoledne a 4. Den MAS Labské skály , kterou společně pořádaly spolky „Chvojensko“ a MAS Labské skály. 

    Tuto akci ( 2v1) finančně podpořily společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a.s. a Genrali Pojišťovna a.s., díky nímž bylo možné zajistit pro návštěvníky bohatý program, který koncipován tak, aby se především pobavily děti.

    Akce byla zahájena ve 13.00 přivítáním návštěvníků, poděkováním společnostem, které akci spolufinancovaly a představením programu.

    Ve 13,30 byl zahájen křest Knihy o historii chvojenských obcí autora Petra Mikuly , kterou vydal spolek Chvojensko. Křest zahájily děti z Dětského domova v Tisé svým vystoupením s bubny, což bylo velmi efektní.

    Návštěvníci měli možnost navštívit tři výstavy MAS Labské skály - k projektu spolupráce s MAS Šluknovsko – Společně branou do Čech , dále Realizované projekty z PRV a Krajina plná andělů o zaniklých památkách z území MAS.

     SDH Velké Chvojno, předvedlo svojí nově pořízenou techniku. Hasiči také v rámci prohlídky měi připravené pro děti soutěž. Účastníci soutěže byly odměňováni drobnými cenami a upomínkovými předměty.

    Z prostředků poskytnutých SČVaK bylo uhrazeno divadelní vystoupení divadla Krabice – Teplice s hrou MRKVOMEN, která se dětem velmi líbila. Další aktivitou byl skákací hrad, který si děti velmi užily. Dále byl a zaplacena z tohoto příspěvku „Perníková dílnička“ a Kapela OLI, která měla na programu i dětský blok.

    Z prostředků a.s. Generali bylo zaplaceno vystoupení Radima z Radoušova – škola žonglování a ohňová show. Generali také přispěla na vydání knihy.

   Děti z Dětského domova obohatily program také svým pěveckým vystoupením.

Akce se zúčastnilo přibližně na 300 návštěvníků. Po letech se zde sešli bývalí sousedé, kteří se dlouho neviděli, došlo na mnohá milá a dojemná setkání, to bylo také jedním z cílů akce. Bohužel moc nepřálo počasí, ale i tak lze akci hodnotit jako úspěšnou a určitě ji zorganizujeme i na přesrok. Všem kteří pomohli ať finančně, nebo i fyzicky ( těch také nebylo málo) patří velké poděkování.

 
 

                                                                Jiřina Bischoffiová – předsedkyně spolku Chvojensko

                                                                                                     a manažerka MAS Labské skály  

Nový text článku na hlavním odkazu

 


2018 - Chvojensko, z.s. webdesign: David Drobný - 608 532 718